Jak leczyć ?

  

Przygotowanie do rozległych operacji

brzuszna mega 4 MobileGdy w planie jest duża operacja, przy np. wielkiej przepuklinie brzusznej przygotowanie do zabiegu może zająć wiele miesięcy i wymagać wiele determinacji od pacjenta. Przy nadwadze konieczna może być odchudzenie. Stosowane wówczas metody to dieta (najlepiej pod nadzorem dietetyka), założenie balonu żołądkowego (na 6 miesięcy; tutaj opisane są szczegóły) lub też nawet operacja bariatryczna (odchudzająca - tutaj strona o regulowanej opasce żołądkowej). Pacjent zwykle musi znacznie poprawić swoją wydolność fizyczną, usprawnić mięśnie oddechowe, nauczyć się efektywnego kaszlu, itd.

Gdy omawiam z pacjentami konieczność takiego przygotowania reagują sceptycznie i po ich oczach widzę, że są rozczarowani. Liczyli na to, że "uznany specjalista" ma swoje genialne sposoby a samo leczenie będzie szybkie, bezbolesne i z wspaniałym efektem. Tymczasem sekret (o ile jest tu jakiś sekret) dobrych wyników leczenia polega na odpowiednim przygotowaniu pacjenta do zabiegu. nordic walking80% sukcesu leczenia jest po stronie pacjenta. Zoperowanie osoby otyłej, która ledwie wchodzi na pierwsze piętro, ma przy tym zadyszkę a rana operacyjna jeszcze
przed 3 miesiącami ropiała - musi zakończyć się niepowodzeniem. Operacja u pacjenta sprawnego, ze zdrowymi, sprawnymi płucami, zdolnego wejść na schodach na 4 piętro, z dobrze wyregulowaną cukrzycą - daje szanse na całkowite wyleczenie.

Jak najlepiej pomóc sobie, gdy czekamy na operacja przepukliny?

Trzeba wyćwiczyć organizm! Przywrócić sprawność organizmu! Cofnąć zegar biologiczny o 10 lat.

Czy to możliwe? Ależ oczywiście TAK.

Jak to zrobić? Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć!

Jakie mają być to ćwiczenia? Aby na to odpowiedzieć i ułatwić działania - zamieściłem na YouTube serię filmów zrobionych wspólnie z wspaniałym zespołem Kliniki Rehabilitacji Szp. Jurasza w Bydgoszczy. Film jest jeszcze z czasów, gdy leczyło się pacjentów a nie wykonywało się usługi medyczne. Teraz nikt nie ma na to ani czasu ani możliwości. Można ten materiał wykorzystać samemu, do ćwiczeń domowych lub też pokazać rehabilitantowi. Pozwoli to mu zrozumieć, na czym polega przygotowanie do operacji przepukliny.
 

skontaktujBg

Profile społecznościowe

twitter icon Twitter              youtube ico  kanał Youtube

Najbliższa konsultacja

Warszawa 22-07-2020
Best-Med
Wszystkie konsultacje